Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem, możesz być przytłoczony ilością dostępnych opcji. Skąd masz wiedzieć, który wózek będzie odpowiedni dla Twojej rodziny?

Istnieje wiele różnych typów wózków, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Oto podział:

  • Standardowy wózek spacerowy: Jest to klasyczny wózek typu parasolka, który większość ludzi wyobraża sobie, gdy myśli wózek spacerowy lekki i łatwy w transporcie. Jest to dobry wybór dla rodzin, które często podróżują i chcą być w stanie łatwo złożyć i przechowywać swój wózek. Standardowe wózki mają też tendencję do bycia bardziej budżetu – friendly niż inne opcje.
  • System podróżny: Jeśli wolisz opcję „wszystko w jednym” (wózek plus fotelik samochodowy), rozważ ten typ. System podróżny jest dostarczany z bazą fotelika samochodowego, która pasuje do podstawy Twojego samochodu, co ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka z samochodu bez budzenia go za każdym razem, gdy musisz gdzieś pojechać! W zestawie znajduje się również kompatybilny wózek, który łatwo wpina się w bazę, dzięki czemu nie ma żadnych dodatkowych części, które trzeba przechowywać, gdy nie są używane. Wadą tych systemów jest to, że zazwyczaj są one droższe niż inne opcje i mogą być cięższe do przenoszenia.
  • Wózek terenowy: Jeśli spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu lub mieszkasz w obszarze o nierównym terenie, rozważ zakup wózka terenowego. Są one zazwyczaj cięższe i bardziej wytrzymałe niż inne typy wózków, ale ich solidna konstrukcja oznacza, że ​​mogą sobie poradzić z nierównym terenem i są bardziej odporne na uszkodzenia.
  • Wózek sportowy: Jeśli chcesz mieć więcej możliwości ruchu lub często chodzisz po górach lub po bezdrożach, wózek sportowy jest dla Ciebie. Są one zazwyczaj lekkie i łatwe do prowadzenia, ale ich amortyzacja i koła mogą się różnić w zależności od modelu. Upewnij się, że dokładnie przemyślisz, jak będziesz używał swojego wózka, aby wybrać ten, który będzie najlepiej dla Ciebie.