Czasem to nasz aparat telefoniczny dzwoni, a my wcale nie mamy chęci go odbierać. Dzieje się to najczęściej, jeśli nie mamy pojęcia, jaka osoba do nas dzwoni. W takich sytuacjach z poradą wychodzi do nas Wyszukiwarka numerów telefonu, na której witrynę powinniśmy tylko wejść, aby zrobić użytek z przydatnej usługi. Ona za każdym razem powie nam, jaka osoba może być właścicielem danego numeru.

Jeśli więc całkiem regularnie dostajemy tego typu głuche połączenia, właśnie teraz musimy odszukać dla siebie samych praktyczną wyszukiwarkę oraz zapisać sobie nazwę jej portalu. Mierzmy w wyszukiwarkę znaną, jaka została wcześniej sprawdzona przez innych użytkowników i której w pełni uwierzymy. Adres portalu powinniśmy zanotować sobie na pulpicie, by później zaglądać na portal w chwilach, gdy zadzwoni na komórkę nieznana nam osoba, której numer zobaczymy po raz pierwszy. Wtedy musimy jedynie wklepać go w puste okienko, jakie ma każda Wyszukiwarka numerów telefonu, a następnie sprawdzić, do kogo tak właściwie wybrany numer przynależy. Bardzo szybko uzyskamy zatem odpowiedź na swoje pytanie i sami stwierdzimy, czy możemy podnieść telefon.

Niektóre strony wirtualne mogą naprawdę uprościć nam całe życie, dlatego musimy bezapelacyjnie je odkrywać oraz lepiej się z nimi zaznajamiać. Jeśli potem będziemy robić użytek z tego, co one nam oferują, prędzej i łatwiej z każdą sytuacją sobie poradzimy.