Tradycyjny biznes, choć prawdopodobnie nigdy nie zniknie, obecnie znacząco traci na sile za sprawą ekspansji e-commerce. Strategie jak pozycjonowanie stron Gorzów dają możliwości rozwoju dla lokalnych, ale także międzynarodowych firm. Wiążą się jednak z wieloma wyzwaniami, a pierwszym z nich jest wybór odpowiedniej platformy sprzedażowej. Dziś dowiesz się, czym jest Sky-Shop oraz dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie. Czy pozycjonowanie stron Gorzów z wykorzystaniem platformy Sky-shop będzie dobrym rozwiązaniem? Na to pytanie również postaramy się udzielić odpowiedzi.

 

Czym jest Sky-Shop?

 

Jest to płatne oprogramowanie umożliwiające prowadzenie sklepu internetowego, wykorzystujące model SaaS, które oferuje gotowy zestaw narzędzi do sprzedaży oraz pozycjonowania SEO. Korzystanie z tej platformy nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy, oferując również dostosowanie funkcji sprzedaży względem indywidualnych potrzeb.

Kto powinien skorzystać z tej platformy?

Z uwagi na ustalone oprogramowanie jest to platforma dedykowana przede wszystkim małym oraz średnim firmom, a także biznesom w modelu B2B. Prosty panel administracyjny jest dobrym rozwiązaniem na początku prowadzenia działalności, jednak z czasem dostrzegamy pewnego ograniczenia. Wysoka dostępność i ograniczenia nie powinny stanowić jednak problemów dla lokalnych przedsiębiorców, którzy nie koncentrują się na globalnej ekspansji. Warto mieć to na uwadze, jeśli planujemy np. pozycjonowanie stron Gorzów, gdyż może się to dla nas okazać jednocześnie proste w obsłudze, wystarczające i skuteczne. 

Zalety oraz wady

Aby przetestować platformę Sky-Shop, zaleca się wypróbowanie darmowej, 14-dniowej wersji próbnej. Do największych zalet tej platformy należy jej konkurencyjna cena abonencka, a także możliwość zakończenia umowy w dowolnym momencie. Dodatkową korzyścią jest mnogość szablonów, łatwa możliwość edycji płatności i dostawy, a także gotowa integracja z hurtowniami.

 

Do największych wad możemy zaliczyć brak dostępu do kodu źródłowego, co wynika z gotowego już oprogramowania. Ponadto ponadprogramowe usługi są dodatkowo płatne. Nie jest to również dobre rozwiązanie dla firm, które starają się o rozwój oraz poszerzanie asortymentu.

Pozycjonowanie stron Gorzów i Sky-shop – co sądzimy?

Każdy sklep internetowy powinien zostać odpowiednio zoptymalizowany, aby mógł znaleźć się na jak najwyższej pozycji rankingowej w organicznych wynikach wyszukiwania. pozycjonowanie stron Gorzów na Sky-Shop jest jednak kosztownym przedsięwzięciem – zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z profesjonalnej firmy SEO.

 

Platforma ta jest przyjazna dla administratorów i oferuje możliwość automatyzacji poszczególnych zadań. Mamy więc możliwość stworzenia przyjaznego adresu URL dla podstron i produktów. Zadbaj więc o odpowiedni dobór słów kluczowych, meta tagi, nagłówki, jakość publikowanych treści, pozyskiwanie linków zwrotnych, responsywność oraz mobilność strony. Analizując rynek i dopasuj się do grupy docelowej, aby zwiększyć liczbę akcji podejmowanych na stronie.

 

Coś na co musisz zwrócić jednak uwagę to szansa na zaistnienie zjawiska kanibalizacji słów w przypadku platformy Sky-shop. Wsparcie agencji SEO byłoby w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem, gdyż profesjonaliści nigdy nie dopuszczą do zaniedbania tak kluczowej kwestii. Pracując w pojedynkę musisz być więc uważnym i poszerzyć nieco swoją wiedzę teoretyczną z zakresu pracy nad SEO. My stwierdzamy, że takie przedsięwzięcie będzie się opłacać tak długo, jak tylko podchodzić będziemy do tego odpowiedzialnie.