Nawet jeżeli nasza księga z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie posiadamy numerów do wszyściutkich osobników, którzy żyją w naszej okolicy. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej komórki pojawia się nieznana kombinacja cyfr. Najczęściej w tego typu momentach po prostu nie odbieramy, bo nie lubimy rozmawiać z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer spróbuje skontaktować się po raz drugi, zechcemy sprawdzić, jaka osoba może być jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie musimy na początku lecieć na komisariat, skoro w końcu nie zawsze dziwne połączenia wykonywane są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu może należeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, jaki po prostu wymienił aparat telefoniczny albo wybrał innego operatora. A jeśli posiadamy dostęp do Internetu, samodzielnie ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy w tym celu wklepać kombinację cyfr do popularnej wyszukiwarki lub od początku skorzystać z witryny, jaka interesuje się badaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona właśnie pokaże nam, co to za numer oraz do kogo on może należeć. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać także i tego typu dziwne telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy niechcący odrzucić połączenie przyjaciela, który potrzebuje naszej porady.