Jeśli nasz telefon komórkowy dzwoni, po prostu go odbieramy. Niestety, czasami nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to na pewno zrobić, ponieważ obcy jest nam numer telefonu, który pokazuje się na urządzeniu. Najczęściej pragniemy odkryć posiadacza nieznanego numeru, więc sięgamy po telefon, a wtedy rozmowa nierzadko się urywa. Da się jednak w inaczej odkryć dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobić?

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania książek telefonicznych, gdyż te pisma już od dawna nie spełniają najważniejszych zadań. Lepiej postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości znajdziemy już specjalne strony wirtualne, jakie interesują się wyłącznie numerami telefonów – poznają je, określają i zaznaczają, do jakiej osoby one mogą należeć. Wejdźmy więc na taką stronę i potem wklepmy do jej komórki numer, który nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie szybko dostaniemy odpowiedź mieszczącą dane na temat konkretnego numeru. Warto zauważyć, że tego typu strony są aktualizowane nie tylko przez ich właścicieli, bo także przez zwykłych ludzi. To oni komentują numery, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My sami także możemy pisać wiadomości o nietypowych właścicielach numerów, aby w pewnym stopniu pomóc innym ludziom. Na pewno warto to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo witryn internetowych pokaże nam dokładnie, kto może być posiadaczem takiego numeru, dlatego powinniśmy jedynie skorzystać z tych witryn. Róbmy tak za każdym razem, jeśli zaczniemy się wahać, czy powinniśmy spokojnie odebrać swoją komórkę. Lepiej w końcu zawsze dmuchać na zimne.