Spoglądasz na własny telefon komórkowy i zauważasz, że telefonował do ciebie pewien numer, którego nie posiadasz w swoich kontaktach. Myślisz, Co to za numer, a później pytasz o niego swoich przyjaciół. Oni również nie mają pojęcia, jaki to numer, także postanawiasz pod niego zatelefonować, by sprawdzić, jaki to numer. A tam co? Następny wyłudzacz, jaki próbuje cię namówić na zakup bezsensownego towaru. Z pewnością pamiętasz taką okoliczność, więc kolejnym razem pragnąłbyś jej uniknąć, dowiadując się, Co to za numer, bez przymusu dzwonienia. Zadziałaj tak, a ustrzeżesz się przed nieprzyjemnymi sytuacjami.

Wbrew pozorom to bardzo istotne, aby informować się, jaki to numer, zamiast pod niego telefonować. Jeżeli bowiem numer telefonu byłby własnością jakichś oszustów, za pojedyncze połączenie można by było zapłacić sporą sumę gotówki. Lepiej więc samodzielnie zobaczyć, Co to za numer, wpisując go do pustego okienka specjalnej strony internetowej. Jeżeli dokładnie tak uczynisz, dowiesz się, jaki to numer, z jakiego miejsca on telefonuje i czy jest bezpieczny. Mając informację, Co to za numer, na pewno minimalnie się uspokoisz.

Najczęściej lepiej nie odbierać dziwnych numerów, bo przecież w każdej sytuacji można zobaczyć, jaki to numer, i do tego zrobić to szybko, łatwo i bezpłatnie. Każdy musi więc znać adres witryny wirtualnej, dzięki której zobaczy, Co to za numer i określi jego bezpieczeństwo.