Nareszcie przybyło nasze upragnione lato. Dalej chodzę do okrutnej pracy, jednak zaczynam już rozmyślać o cudownych wakacjach. Urlop zaplanowałam na początek sierpnia, także już za kilka tygodni będę w stanie wreszcie odpocząć. Moje wakacje zorganizowałam tak, że mam pewność, iż będą one niesamowitą wyprawą!

Początkowo z przyjaciółmi planowaliśmy wyjechać za granicę. Co roku odwiedzamy Chorwację, a ona wcale mi się nie nudzi, jednakże tym razem zapragnęliśmy zaznać czegoś całkowicie innego. A może odwiedzilibyśmy bałtyckie morze? Przecież Bałtyk także jest naprawdę ciekawym miejscem, a odpoczynek w Polsce nie musi oznaczać zawsze wylegiwania się na plaży. Dodatkowo, obecnie nie chcę jakoś wyjeżdżać ze swojego państwa, bo przeraża mnie to wszystko, co dzieje się za granicą. Chcę przeczekać ten straszny etap we własnym zabezpieczonym kraju.

Urlop przeżyję więc nad Morzem Bałtyckim. Nie planuję jednak przebywać w luksusowym, czterogwiazdkowym apartamencie, bo spróbujemy zarezerwować sobie miejsce na terenie namiotowym. Wyjeżdżamy ze swoimi namiocikami i śpiworami, zakładamy obozowisko, a później robimy sobie małą szkółkę przetrwania. Chcemy zabrać z domu jak najmniejszą ilość gotówki i spróbować spędzić udane wczasy niskim kosztem. Będziemy pływać, opalać się, maszerować i zwiedzać co ciekawsze zabytki, a za to prawie nic nie zapłacimy.

Jestem taka rozentuzjazmowana tym wyjazdem, że już odliczam dni do mojego urlopu. Jedziemy pociągiem, więc nawet podróż będzie całkiem przyjemna, ponieważ ostatnio jechałam tak wiele miesięcy temu. A najważniejsze jest to, że nareszcie będę w stanie przeżyć więcej czasu z najlepszymi przyjaciółmi. Ubóstwiam ich wszystkich, więc nasze wczasy na pewno będą udane!